Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 778 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


60th

wtorek, 15 marca 2011 23:54

Mała wielka miłość.

 

Słyszałam kiedyś o dziewczynie, która znała księcia z bajki. Chłopaka szczerego, uczciwego i wierzącego w miłość aż po grób.

 

Starał się on o swoją wybrankę, zasypywał ja komplementami i prezentami. Każdego dnia walczył o to, by budowali we dwoje swój własny, mały świat.

 

Był jej przyjacielem i kochankiem. Potrafił zawsze jej pomóc. Wiele razy wyciągał ją z opresji, służył radą i ocierał jej łzy. To przy nim dziewczyna nigdy nie wstydziła się płaczu. Wiedziała, że szczere rozmowy z nim są pewnego rodzaju spowiedzią. Była pewna, że za każdym razem odejdzie od konfesjonału z rozgrzeszeniem.

 

Widziała w jego oczach wielką miłość. Miała wyrzuty sumienia, że jej uczucie w porównaniu z jego jest małe, praktycznie niewidoczne. Bolał ją fakt, że nie da mu szczęścia i poczucia bezpieczeństwa o jakim jej książę zawsze marzył.

 

W końcu jej uczucie wypaliło się całkowicie. Odeszła od księcia. Zastanawia się jednak w każdej sekundzie jak teraz będzie wyglądało ich życie osobno. Czy książę znajdzie inną, odpowiednią wybrankę? Czy dziewczyna poradzi sobie sama i nie pogubi się na ścieżkach swojego życia? Czy znajdzie drugiego takiego mężczyznę, który pokocha ją równie mocno co książę?

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

59th

sobota, 20 listopada 2010 15:44

Z czym kojarzy wam się deszcz?


Z nudą, jesienną depresją, zepsutym dniem?

 

A może z romantyzmem, melancholią, spokojem?

 

Dla mnie deszcz jest synonimem tajemnicy i szaleństwa.

 

Od zawsze kochałam deszcz, uwielbiałam przemakać do ostatniej suchej nitki. Deszcz zawsze przynosi mi ulgę, działa oczyszczająco i uspokajająco. To w czasie deszczowych nocy najczęściej rozmyślam o swoim życiu, priorytetach, nieśmiałych marzeniach. 

 

Deszcz wyzwala we mnie energię, uaktywnia mój optymizm. Czując jego krople na swoim ciele - wierzę, że wszystko jest możliwe. 

 

Nie ścieram kropel z twarzy. Pozwalają mi one spokojnie płakać bez obaw, że ktoś mnie na tym nakryje. 

 

Spacerując w czasie deszczu bez parasola w oczach ludzi uchodzę za wariatkę, ale wiem, że w głębi serca zazdroszczą mi mojej miłości do tego wspaniałego zjawiska atmosferycznego. Zazdroszczą odwagi, nutki szaleństwa i tajemnicy jaka towarzyszy mojemu spacerowi.

 

A ja zazdroszczę sobie, że mam wspaniałą tajemnicę o której wie tylko deszcz....Podziel się
oceń
0
0

komentarze (19) | dodaj komentarz

58th

wtorek, 14 września 2010 15:07

Od niedzieli rozpoczynam nowe życie w nowym mieście.


Słowo nowe wiąże się przede wszystkim ze strachem związanym z nieznanym. Poznajemy wszystko od podstaw, jak małe dziecko, które zapoznaje się ze światem, na którym przyjdzie mu żyć.


Podobno nigdy nie jest za późno na naukę. Przyjdzie mi się nauczyć żyć w nowym mieście wśród nowych ludzi. Będę musiała nauczyć się sama rozwiązywać własne problemy i radzić z przeciwnościami losu.


Marzenie o usamodzielnieniu się w końcu się spełnia. Moje życie może nie zmieni się o 360 stopni, ale o 180 na pewno. Czas dorosnąć i zostawić za sobą beztroskie dzieciństwo.

Co mnie czeka w Krakowie jest wielką tajemnicą. Nie wiem ile spotka mnie cierpienia i rozczarowań, ani ile szczęścia i radości. Mam jedynie nadzieję, że bilans będzie równy zero. Nie chcę zachłysnąć się euforią ani popaść w depresję. Pragnę być taką samą osobą za kilka lat, jaką jestem teraz, wyjeżdżając z Przemyśla.


Nie mam zamiaru palić za sobą mostów. Zostawiam tu ludzi, którzy wiele mnie nauczyli i to dzięki nim jestem człowiekiem pewnym siebie i szczęśliwym, który nauczył się z pokorą przyjmować zasłużone kopniaki w dupę.  


Słowo „nowe" niesie strach i niepewność. Jednak mnie podnieca i ekscytuje. Wiem, że jestem na nie gotowa i czekam z utęsknieniem. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie swą nowością. 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

57th

poniedziałek, 28 czerwca 2010 12:39

- Jesteś ładna. Jesteś bardzo ładna. Wręcz apetyczna - powiedział D.

- Już to słyszałam - odpowiedziałam - zresztą po pijaku wszytko jest ładne co się rusza.

- Skorzystaj - szepnął do ucha M. - gość jest przy kasie. Nie wiesz co się w takiej sytuacji robi? Palcem byłaś robiona?


I tak skończyła się miła rozmowa z nieznajomymi.


Czy wszystko w dzisiejszych czasach zniżane jest do rangi pieniędzy?

Czy poznanie faceta, który ma gruby portfel, jest okazją? Losem wygranym na loterii? Czy kobieta w takiej sytuacji powinna skorzystać? Jeśli tak to jak? Czy wystarczy kokieteryjny uśmiech? Puszczone oczko? Zdradzenie swojego imienia lub numeru telefonu? A może chodzi  o zupełnie coś innego? Zrobienie laski albo danie dupy?


Chyba żyję w  innym świecie i nie nadążam za dzisiejszą rzeczywistością.


Żyję w świecie, gdzie kobieta śmiało może sama zapłacić za piwo. A nawet powiem (napiszę) więcej - postawić to piwo nie tylko sobie a także facetowi. Jak dla mnie, era finansowej dominacji mężczyzn dawno się skończyła.


Żyje w świecie, w którym to kobieta może zdecydować komu posłać kokieteryjny uśmiech, komu puścić oczko, komu zdradzić swoje imię, dać numer telefonu i z kim pójść do  łóżka.


A może jest to tylko świat w którym żyję ja?

Może niektóre kobiety wcale tak nie uważają i korzystają z okazji?

Może jako osoba, która zawsze ma pieniądze w portfelu nie potrafię docenić nadzianego kolesia, który chce postawić mi piwo, ewidentnie mając w tym swój „głębszy"  interes?


Szczerze mówiąc nie wiem. Czasami wolę być, jak to określił M. „wredna".  To ja chcę decydować o sobie samej. Chcę być panią swojego losu i ciała. Chcę obudzić się pewnego dnia i powiedzieć, że byłam w łóżku z mężczyznami którzy mi się podobali, a nie z tymi którzy mieli pieniądze.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Licznik odwiedzin:  46 334  

o mnie

Wszystko na "nie"
Niebanalna
Nieprzeciętna
Niezwykła
Niemożliwa
Nieidealna
Niepokorna
Nieprzewidywalna

liczby

Odwiedziny: 46334
Wpisy
  • liczba: 60
  • komentarze: 508
Bloog istnieje od: 3182 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl